Odpowiednie przygotowanie do egzaminu SEP

odpowiednie przygotowanie do egzaminu sep, jak przygotować się do egzaminu sep

Co zrobić, aby być odpowiednio przygotowanym do egzaminu SEP?

Egzamin Państwowy SEP sprawdza, czy osoba, która do niego przystępuje jest odpowiednio wyszkolona pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym do pełnienia zawodu elektryka lub osoby obsługującej urządzenia energetyczne czy też gazowe. Pozytywny wynik egzaminu oznacza uzyskanie przez kandydata tzw. uprawnień SEP w danej podstawowej grupie kwalifikacyjnej – G1(elektryczne), G2(cieplne) lub G3, czyli uprawnienia gazowe. Powszechne jest przekonanie, że egzamin państwowy SEP jest bardzo ciężko zdać – co oczywiście jest mitem. Jednak nie ma co się oszukiwać, w znacznym stopniu zależy to od przygotowania kandydata. Nasi szkoleniowcy, którzy ściśle współpracują z Państwową Komisją Egzaminacyjną, na której zlecenie pracujemy odpowiednio przygotują każdego kandydata pod kątem teoretycznym jak i praktycznym. Co najważniejsze – nasze szkolenie, które odbywa się przed samym egzaminem obejmuje również przygotowanie pod kątem pytań, które na egzaminie mogą wystąpić. W tym artykule dowiesz się o każdym, również najmniejszym szczególe, który będzie miał znaczenie podczas samego egzaminu państwowego.

Przede wszystkim – wybierz odpowiednie szkolenie

Jako pierwszy etap warto potraktować sam wybór odpowiedniego szkolenia, czy też kursu SEP, przygotowującego do samego egzaminu. Szkolenia są organizowane w całej Polsce, lecz nie warto wybierać pierwszego lepszego. Sama jakość kursu i poziom wiedzy, który posiadają osoby przeprowadzające kurs ma decydujące znaczenie. Szkolenie, które organizujemy cieszą się powodzeniem od kilkunastu lat u klientów indywidualnych, jak i wśród dużych firm. Opracowany przez nas system cieszy się najwyższą zdawalnością w Polsce i odpowiednio przygotuje Ciebie lub Twoich pracowników do pracy w zawodzie, jak i do samego egzaminu, do czego przykuwamy szczególną uwagę. Program realizowany przez naszych szkoleniowców został opracowany przez lata doświadczenia we ścisłej współpracy szkoleniowców z Komisją Egzaminacyjną. Pozwala on przyswoić ogrom wiedzy w krótkim czasie. Dodatkowo, samo tempo rozwoju naszej firmy warunkuje dopasowywanie się do oczekiwań klientów. 

Najważniejsze informacje

Samo szkolenie SEP w formie online trwa zazwyczaj około dwóch godzin,a  egzamin odbywa się krótką chwilę po szkoleniu, więc formalności ograniczamy do minimum. Oferujemy klientom pliki multimedialne, które przygotują ich odpowiednio do samego egzaminu. Podczas szkolenia nie doświadczysz nudy, a bycie uważnym może wpłynąć na Twoją wiedzę w zakresie, w którym zostaniesz przeszkolony, co w przyszłości skutkuje wspinaniem się po drabinie kariery w zawodzie wybranym przez Ciebie. Szkolenia w formie prezentacji online można odbyć o dowolnej porze dnia i nocy, więc wszystko jest dopasowane do Ciebie. 

Jakość naszych kursów potwierdza fakt nawiązania współpracy z dużymi firmami, które bez zastanowienia wybierają naszą firmę w celu odnowienia lub uzyskania uprawnień SEP. Pracownicy firm są w tempie ekspresowym szkoleni i egzaminowani przez komisję, na której zlecenie pracujemy, co przekłada się na niemalże 100% zdawalność egzaminu państwowego. Ryzyko konieczności powtarzania kursu oraz egzaminu praktycznie nie istnieje. 

Do czego szczególnie przykuć uwagę wybierając szkolenie i egzamin SEP?

Doświadczenie i kwalifikacje szkoleniowców to główny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru szkolenia SEP. Często w innych firmach zdarza się, że szkoleniowcy są zatrudniani “z marszu”, co skutkują niską zdawalnością egzaminu SEP. Poziom ich wiedzy lub samo podejście do kursantów nie jest wystarczające, aby odpowiednio ich przygotować do samego egzaminu państwowego. Efektem tego jest niska zdawalność i konieczność powtarzania szkolenia i kursu w firmie, która w znacznie większym stopniu zwraca uwagę na odpowiednie przeszkolenie klienta. Jako jedyni na rynku pracujemy na zlecenie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, która ściśle współpracuje z naszymi szkoleniowcami. Finalnie kursant zostaje odpowiednio przygotowany pod każdym kątem do egzaminu SEP. Nasza kadra szkoleniowa skupia się głównie na przygotowaniu osób pod kątem pytań, które mogą wystąpić na egzaminie. Wszystko inne ograniczamy do minimum, co pozwala kursantom zaoszczędzić cenny czas. Po naszym kursie nie będziesz musiał dodatkowo edukować się we własnym zakresie, o wszystkim zostaniesz poinformowany podczas szkolenia. 

Dajemy również możliwość przygotowania się do egzaminu SEP dla wszystkich grup kwalifikacji w jeden dzień – wystarczy zgłosić taką chęć. Pozwala to zaoszczędzić czas, jak i pieniądze, co również jest decydującym czynnikiem przy wyborze szkolenia. 

Przystąpienie do Państwowego Egzaminu SEP

Wydaje się, że wcale nie jest to takie proste – przez lata na rynku SEP wykreowało się takie przekonanie. Wynika to oczywiście z nieodpowiedniego przygotowania kursantów przez szkoleniowców. Wybierając naszą firmę ograniczasz stres do minimum – gwarantujemy odpowiednie przygotowanie do egzaminu, po ukończeniu szkolenia. Merytoryka i doświadczenie, które zebraliśmy przez kilkanaście lat w branży jest odczuwalne od pierwszej minuty szkolenia. Dbamy również o to, aby sam egzamin przeprowadzony przez Komisję Kwalifikacyjną, na której zlecenie pracujemy (powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki) odbywał się w przyjaznej atmosferze, która sprzyja skupieniu i ogranicza presję do minimum. 

Więcej postów

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia sep, Jak wygląda sam egzamin

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia SEP?

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia SEP? Uprawnienia Stowarzyszenia elektroenergetyków Polskich potwierdza osiągnięcie zawodowych kwalifikacji osoby, która zajmuje się pracą w danej branży. Za

Wyślij nam wiadomość

Masz pytania?
Zostaw nam swój numer - oddzwonimy w 24h.