Jak zdobyć i czym właściwie są uprawnienia SEP?

Jak zdobyć i czym właściwie są uprawnienia SEP

Jak zdobyć i czym właściwie są uprawnienia SEP?

Egzamin SEP sprawdza, czy osoba, która do niego przystępuje jest odpowiednio wyszkolona do zawodu, który ma wykonywać. Za przykład możemy dać elektryka lub osobę nadzorującą maszyny energetyczne lub gazowe. Pozytywny wynik egzaminu oznacza uzyskanie kwalifikacji SEP w jednej z trzech grup uprawnień, G1 – elektryczne, G2 – cieplne, G3 – gazowe. Wiele plotek unosi się wokół tych egzaminów i poziomu ich trudności, jednak prawda jest taka, że wszystko jest zależne od poziomu wyszkolenia pretendenta. Zapoznając się z tym artykułem dowiesz się, jak przygotować się do państwowego egzaminu SEP, w celu uzyskania konkretnych uprawnień.

Decydujące czynniki przy wyborze szkolenia

Głównym czynnikiem przy wyborze szkolenia powinien być poziom instruktora i jego profesjonalizm. Nasi szkoleniowcy są zawodowcami, zajmujący się tylko i wyłącznie prowadzeniem szkoleń przygotowujących do państwowych egzaminów SEP. Działając w ścisłej współpracy z komisją egzaminacyjną zostaniesz przeszkolony pod względem pytań, które mogą wystąpić na egzaminie, co zwiększa Twoje szanse na pozytywny wynik praktycznie do stu procent. Uzyskasz referencje, lub też je odnowisz, bez najmniejszych komplikacji, przy okazji dowiadując się o aktualnych przepisach, co może wpłynąć na Twoją karierę w danym zawodzie. Należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy zawodowcami i świadczymy usługi unikając komplikacji, więc po naszym szkoleniu zdanie egzaminu SEP przed komisją egzaminacyjną, na której zlecenie pracujemy to pestka.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy podczas jednego procesu szkoleniowego kursant będzie przygotowany do państwowego egzaminu dla kilku różnych kwalifikacji – G1-G3. W przypadku naszej firmy, wystarczy, żeby uczestnik wyraził chęć szkolenia we wszystkich trzech grupach kwalifikacji, jak i również był chętny do podejścia do państwowego egzaminu dla tych grup. W ten sposób zaoszczędzimy czas i pieniądze, bo tak naprawdę wszystkie trzy kwalifikacje państwowe jesteśmy w stanie uzyskać w przeciągu kilku godzin. Profesjonaliści przygotowujący pretendentów do egzaminu państwowego zadbają, aby byli oni odpowiednio przeszkoleni pod każdym kątem. 

Po co właściwie te uprawnienia SEP?

Uprawnienia Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich umożliwiają legalne wykonywanie zawodów związanych z danymi kwalifikacjami, to znaczy:

Elektryczne – legalnie wykonujesz prace polegające na eksploatacji i dozorze urządzeń elektroenergetycznych, jak i pracę przy instalacji i sieci, urządzeń, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają i zużywają energię elektryczną.

Cieplne – jeżeli chcesz pracować przy eksploatacji lub dozorze maszyn, instalacji i sieci cieplnych, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają i zużywają ciepło, lub przy innych urządzeniach energetycznych, to prawnie potrzebujesz tych kwalifikacji.

Gazowe – związane są one ściśle z eksploatowaniem i dozorem maszyn, instalacji i sieci gazowych, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają lub zużywają paliwo gazowe. 

Jak uzyskać uprawnienia SEP?

Po odbyciu kursu, możesz podejść do egzaminu państwowego, którego wynik pozytywny nada lub odnowi Twoje kwalifikacje. Jak prosto wytłumaczyć, że wybór naszej firmy będzie najrozsądniejszy? Jesteśmy zawodowcami, którzy działają na zlecenie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej, która ściśle współpracuje z naszymi szkoleniowcami. Wszystkim nam zależy, aby cały proces szkolenia, jak i egzaminowania odbył się bez JAKICHKOLWIEK komplikacji, stąd nasza nieskazitelna opinia. Potężne firmy szybko decydują się na współpracę z nami, ponieważ formalności ucinamy do całkowitego minimum i dbamy o wspólne dobro. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby każdy z kursantów zdobył potrzebne kwalifikacje.

Bezstresowe podejście do Egzaminu

Jako jedyni na rynku oferujemy możliwość dostosowania się naszej komisji egzaminacyjnej, jak i szkoleniowców do klienta. Kontakt z nami jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, więc zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przyjazna atmosfera, jak i swoboda, do której przykładamy znaczną uwagę podczas szkolenia, jak i samego egzaminu pozwoli Ci całkowicie bezstresowo przejść przez cały proces uzyskiwania lub odnowienia uprawnień SEP. Komisja Egzaminacyjna, na której zlecenie pracujemy jest powołana przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a wyniki są uznawane w całej Unii Europejskiej. 

Bezpośredni kontakt z nami

Wybierając naszą firmę, uprawnienia SEP jesteś w stanie uzyskać w przeciągu kilku godzin. Jesteśmy zawodowcami i od lat działamy w branży, przez co kontakt z nami jest możliwy przez cały tydzień o każdej porze dnia i nocy. Świadectwa uzyskania kwalifikacji w formie papierowej wysyłamy oczywiście na wskazany przez klienta adres. 

Dodatkowo, gwarantujemy NAJNIŻSZE CENY NA RYNKU, a biorąc pod uwagę fakt, że pracujemy na zlecenie samej Państwowej Komisji Egzaminacyjnej sukces jest zagwarantowany. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami to zapraszamy do kontaktu.

Więcej postów

odpowiednie przygotowanie do egzaminu sep, jak przygotować się do egzaminu sep

Odpowiednie przygotowanie do egzaminu SEP

Co zrobić, aby być odpowiednio przygotowanym do egzaminu SEP? Egzamin Państwowy SEP sprawdza, czy osoba, która do niego przystępuje jest odpowiednio wyszkolona pod kątem teoretycznym,

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia sep, Jak wygląda sam egzamin

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia SEP?

Co zrobić jak kończą mi się uprawnienia SEP? Uprawnienia Stowarzyszenia elektroenergetyków Polskich potwierdza osiągnięcie zawodowych kwalifikacji osoby, która zajmuje się pracą w danej branży. Za

Wyślij nam wiadomość

Masz pytania?
Zostaw nam swój numer - oddzwonimy w 24h.